Qoltec Zasilacz awaryjny UPS Pure Sine Wave | 1000VA/720W | Przetwornica 12/230V z AVR | LCD | LiFePO4 AGM GEL
| Informacja | Wartość |
|---|---|
| Dostawca | NTEC Sp. z o.o. |
| Symbol | 50451 |
| Kod GTIN (EAN) | 5901878504513 |
| Jednostka | sztuka |
| Cena katalogowa | 957,86 zł (778,75 zł + 23% VAT) |
Opis
ODKRYJ STABILNOŚĆ PRACY Z ZASILACZEM UPS PURE SINE WAVE 1000VA MARKI QOLTEC
Bezawaryjne zasilanie sprzętów, takich jak monitoring, elektronarzędzia i urządzenia grzewcze
Zasilacz awaryjny Pure Sine Wave charakteryzuje się najwyższą klasą oraz wykonaniem z wysokiej jakości materiałów. Jest niezawodny w razie wykrycia zaniku napięcia sieciowego. Automatycznie przełącza się w tryb pracy akumulatora, nie dopuszczając tym samym do spadku zasilania w podłączonych urządzeniach, pozwalając na ich dalsza pracę.
Zasilacz awaryjny Qoltec łączy w sobie wiele funkcji, dzięki którym gwarantuje bezprzerwowe zasilenie urządzeń takich jak, np:
- elektronarzędzia,
- wentylatory i dmuchawy,
- monitoring i napędy do bram,
- oświetlenie LED,
- piece i pompy CO.
Znajdzie on również zastosowanie w pracy z wieloma innymi sprzętami o niewielkiej mocy jednocześnie wymagającymi ciągłego zasilania przed dłuższy czas. Być może już widzisz Zasilacz awaryjny UPS Qoltec Pure Sine Wave 1000VA 720W, m.in. w swojej piwnicy, warsztacie lub garażu wykonującego swojego zadanie wraz z podłączonym do niego akumulatorem .
Czysty sinus - najwyższa jakość i bezpieczeństwo zasilania twoich urządzeń

Stabilna, czysta energia o sinusoidalnym kształcie bez zakłóceń dla pełnej ochrony urządzeń
Zasilacz awaryjny Qoltec Pure Sine Wave zapewnia stabilne, czyste napięcie o sinusoidalnym przebiegu, dzięki czemu doskonale sprawdza się w pracy z urządzeniami wrażliwymi na jakość zasilania. To skuteczna ochrona dla pieców CO, pomp, sterowników, automatyki kotłowni, monitoringu oraz innych urządzeń wymagających ciągłej i bezpiecznej pracy. Dzięki zaawansowanej technologii podwójnej konwersji urządzenie najpierw przekształca prąd przemienny zasilania sieciowego na prąd stały, a następnie ponownie na prąd przemienny, co pozwala skutecznie chronić podłączony sprzęt przed zakłóceniami
JAK DZIAŁA UPS LINE INTERACTIVE
Wbudowany układ automatycznej regulacji napięcia zapewnia jego stałą regulację
Zasilacz UPS swoje działanie opiera na wbudowanym układzie AVR (ang. Automatic Voltage Regulation). Oznacza to, że napięcie zasilające jest automatycznie regulowane. Jeżeli nastąpi jego spadek lub wzrost to układ AVR koryguje go do poziomu zbliżonego do nominalnego. Obecność takiego rozwiązania w zasilaczu awaryjnym ma pozytywny wpływ na trwałość podłączonej baterii oraz zapewnia przyłączonemu urządzeniu stałe napięcie. Zastosowanie technologii AVR pomaga chronić urządzenia przed skutkami wahań napięcia, a także wpływa na wydłużenie żywotności podłączonego akumulatora.
Automatyczne ładowanie podłączonego akumulatora 12V
Po podłączeniu do sieci 230V AC zasilacz jednocześnie zasila podłączone urządzenia oraz doładowuje akumulator, zapewniając ciągłość pracy systemu awaryjnego bez konieczności ręcznej obsługi. Urządzenie kontroluje proces ładowania i utrzymuje akumulator w optymalnym stanie pracy, co wpływa na jego wydajność oraz żywotność.
KOMPATYBILNOŚĆ Z KAŻDYM TYPEM ZASILANIA

Line interactive, czysty sinus, długi czas podtrzymania, 3-stopniowy wybór prądu ładowania i więcej
Zasilacz UPS 1000kVA marki Qoltec oferuje:
- długi okres podtrzymania,
- line – interactive - w momencie zaniku napięcia zasilacz przełącza się na tryb akumulatorowy,
- wysoki prąd ładowania,
- czystą sinusoidę – czyli podstawę bezpieczeństwa i gwarancję kompatybilności z każdym typem zasilania,
- modułowy układ sterowany przez CPU,
- funkcja AVR (automatyczny regulator napięcia),
- mocny transformator troidalny o dużej mocy i specjalnie zaprojektowany obwód o dużej obciążalności,
- podwójną konwersję – dostarczane jest zasilanie o stabilnych parametrach.
- 3-stopniowy wybór prądu ładowania,
- efektywne odprowadzanie ciepła,
- dwa gniazda wyjściowe.
Kompatybilność z akumulatorami LiFePO4, AGM i GEL
Zawaryjny Qoltec został przystosowany do współpracy z różnymi typami akumulatorów 12V, dzięki czemu użytkownik może dopasować rozwiązanie do własnych potrzeb oraz rodzaju instalacji. Urządzenie współpracuje z popularnymi akumulatorami: LiFePO4, AGM, GEL. Inteligentny system ładowania pomaga utrzymać prawidłowe parametry pracy akumulatora oraz wspiera jego bezpieczne i wydajne użytkowanie.
PROSTO I CZYTELNIE – DLA TWOJEGO KOMFORTU

Zintegrowany wyświetlacz LCD zapewnia intuicyjną obsługę i monitorowanie parametrów zasilacza
Czytelny wyświetlacz LCD umożliwia intuicyjną obsługę oraz bieżące monitorowanie najważniejszych parametrów pracy urządzenia. Dzięki temu użytkownik ma stały podgląd statusu zasilacza, co przekłada się na wygodne, szybkie i bezpieczne użytkowanie.
Wyświetlacz LCD oraz alarm dźwiękowy informują m.in. o:
- poziomie napięcia wejściowego i wyjściowego,
- poziomie naładowania akumulatora,
- przeciążeniu urządzenia,
- trybie pracy urządzenia,
- statusie ładowania,
- wystąpieniu błędów lub alarmów systemowych.
PEŁNA OCHRONA PODŁĄCZONYCH URZĄDZEŃ

Wysokie standardy zabezpieczeń gwarantują ochronę podłączonych urządzeń
Zasilacz został zaprojektowany zgodnie z wszystkimi wymaganymi standardami oraz systemem kontroli jakości. Wyposażony w szereg zabezpieczeń, gwarantuje pełną ochronę podłączonych urządzeń. Postępując zgodnie z wskazówkami znajdującymi się w naszej instrukcji możesz cieszyć się bezawaryjną pracą urządzenia przez wiele długich lat.
ZAUFANIE POTWIERDZONE GWARANCJĄ
Produkt objęty 24 miesięczną gwarancją
Zależy Ci na wysokiej jakości kupowanego produktu? Nasze rozwiązania spełnią Twoje oczekiwania. Każdy z oferowanych przez nas zasilaczy awaryjnych Pure Sine Wave objęty jest 24 miesięczną gwarancją obowiązującą od dnia zakupu.
| Producent | Qoltec |
| Moc | 1000VA/720W |
| Kształt fali | Czysta fala sinusoidalna |
| Zakres napięcia wejściowego (AC) | 147 - 275 VAC |
| Zakres częstotliwości wejściowej | 50Hz |
| Znamionowe napięcie wyjściowe | 230VAC |
| Częstotliwość wyjściowa | Tryb baterii : 50/60 Hz ± 1%; Tryb sieciowy: zsynchronizowany z częstotliwością wejściową |
| Czas transferu | ≤8ms |
| Efektywność | >97 % |
| Wbudowana bateria | Nie |
| Ilość baterii | 1 |
| Napięcie baterii | 12V |
| Prąd ładowania (AC) | max.13A |
| Współczynnik mocy | 0.7 |
| Gniazda wyjściowe | 1 x FRENCH (Typ E CEE 7/5) 1 x SCHUKO (Typ F CEE 7/3) |
| Wyświetlacz | LED |
| Poziom hałasu | |
| Chłodzenie | 1 x Wentylator |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Alarm dźwiękowy | Tryb awaryjny, niskie napięcie baterii, przeciążenie, przegrzanie, inne błędy |
| Zabezpieczenia | - Przed przepięciem - Przed przeciążeniem - Przed zwarciem - Przed wysokim i niskim napięciem - Przed przegrzaniem - Przed odwrotnym podłączeniem baterii |
| Uwagi | Brak akumulatora w zestawie Postępuj zgodnie z dołączoną instrukcją obsługi |
| Kolor obudowy | Szary |
| Wilgotność względna przechowywania | 10 ~ 95% bez kondensacji |
| Temperatura pracy | -10˚C ~ +40˚C |
| Temperatura przechowywania | -20˚C ~ +40˚C |
| Wymiary (G/D x Sz x W) | 310 x 160 x 180 mm |
| Głębokość / Długość opakowania [mm] | 200 |
| Szerokość opakowania [mm] | 360 |
| Wysokość opakowania [mm] | 220 |
| Waga netto [kg] | 7.477 |
| Waga brutto [kg] | 7.718 |
| Certyfikat | CE |
| Gwarancja | 24 miesiące |
Zamów
Informacje dodatkowe
| Informacja | Wartość |
|---|---|
| Bezpieczeństwo towaru | Dostawca zapewnia o bezpieczeństwie oferowanego produktu |
| Zaktualizowano: | 2026-05-07 02:30:54 |
| Pliki do pobrania: |
|